ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8611

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Starosta Waldemar Gil w PiS-ie
Waldemar Gil, starosta stargardzki, był gościem spotkania komitetu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w auli Gimnazjum Katolickiego.


Starosta wygłosił blisko półtoragodzinny wykład na temat historii, aktów, ustaw i regulacji prawnych dotyczących przede wszystkim tej jednostki samorządu terytorialnego. Skupił się głównie na trudnych tematach, związanych z kwestią zarządzania nieruchomościami, ewidencją gruntów i katastru. - Urząd starosty to dziś bardzo poważna funkcja – przyznał przybyłym na spotkanie starosta Waldemar Gil. - Staram się, aby powiatem stargardzkim zarządzać rozsądnie, a przede wszystkim bezpiecznie i odpowiedzialnie. Waldemar Gil odpowiadał również na pytania zadawane przez licznie zgromadzonych w auli członków PiS.

Z kolei stargardzki poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach podziękował staroście w kilku ciepłych słowach  za przybycie i ciekawy wykład. W dalszej części zdał relację ze spotkania sejmowej komisji gospodarczej, w której od kilku dni jest nowym członkiem, pojawiających się co chwila nowych kontrowersji związanych wokół Katastrofy Smoleńskiej, kłamstw w raporcie Millera i aktualnej kondycji państwa, a ta według posła Michała Jacha jest w coraz gorszym stanie. - Mówiąc kolokwialnie nasz kraj się zwija – przyznał z ubolewaniem poseł. - Platforma Obywatelska odrzuca w sposób stanowczy nasze inicjatywy i projekty związane z opodatkowaniem choćby banków i sklepów wielko powierzchniowych, a z drugiej strony uderza w ludzi starszych i schorowanych, przedłużając im wiek emerytalny. Szkoda, że w tak istotnych i ważnych dla każdego Polaka sprawach, decyduje nie interes społeczny, a dyscyplina partyjna.

    Damian Maligłówka - 04.07.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©