ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8464

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Wielki zjazd Klubów Gazety Polskiej
W Sielpi nieopodal Kielc odbył się VII zjazd Klubów „Gazety Polskiej” - jedno z ważniejszych wydarzeń politycznych na prawicy. W spotkaniu, w którym udział wzięło kilkaset osób, uczestniczył radny powiatowy Tadeusz Sowa, jednocześnie szef klubu GP w Stargardzie.

Pierwszym punktem trzydniowego programu było spotkanie klubowe, na którym omawiano działalność klubów „GP” i sprawy bieżące. Spotkanie poprowadzili red. Katarzyna Gójska-Hejke, red. Tomasz Sakiewicz oraz prezes klubów Ryszard Kapuściński. Poruszano m.in. temat sytuacji finansowej Strefy Wolnego Słowa i trudności, z którymi radzić muszą sobie wydawnictwa wchodzące w skład Strefy. Mówiono też oczywiście o sukcesach. Późnym wieczorem odbyło się spotkanie z Mariuszem Pilisem, połączone z pokazem jego najnowszego filmu o sytuacji politycznej w Polsce i na Ukrainie w kontekście zbliżającego się Euro, a także projekcja amerykańskiego filmu fabularnego „5 dni wojny” o ataku Rosji na Gruzję.

 

Ważnym elementem zjazdu był ponadto panel dyskusyjny z Antonim Macierewiczem i z prof. Wiesławem Biniendą. Antoni Macierewicz podziękował „Gazecie Polskiej” za wkład w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej i zaznaczył, że zespół parlamentarny jest coraz bliżej wyjaśnienia prawdy.  Z kolei podczas połączenia telemostem z dr Kazimierzem Nowaczykiem naukowiec ujawnił, że w raporcie komisji Millera zamazano informację o wystąpieniu ostatniego alarmu (38) systemu TAWS. Dr Nowaczyk dodał, że dane zapisane w dzienniku awarii znacząco odbiegają od tych, które znalazły się w raporcie MAK oraz komisji Millera; chodzi m.in o odległość rządowego tupolewa od ziemi oraz o prędkość samolotu.

Klubowicze wzięli udział również w panelu dyskusyjnym wiceprezesa PiS pani poseł Beaty Szydło, głównego ekonomisty SKOK pana Janusza Szewczaka oraz dr Ireneusza Jabłońskiego (Centrum im. Adama Smitha) nt. „Kryzys gospodarczy w Polsce".

Ostatnie dzień zjazdu rozpoczął się od uroczystej polowej mszy świętej. W sumie w wielkim spotkaniu Klubów Gazety Polskiej udział wzięło ponad 650 osób, w tym  m.in. z Hamburga, Ottawy, Amsterdamu. – Jestem pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyłem i usłyszałem – mówi Tadeusz Sowa. – To była znakomita okazja do tego, by opowiedzieć kolegom co się dzieje u nas w Stargardzie, a przede wszystkim poznać funkcjonowanie innych Klubów „GP” w kraju i za granicą. Wreszcie okazja do tego, aby poznać wielu wartościowych ludzi z Andrzejem Gwiazdą na czele. Myślę, że wiele pomysłów związanych z działalnością klubów wdrożymy u nas w Stargardzie.  Jednocześnie zapraszam wszystkich do wstąpienia w nasze szeregi. Razem możemy zrobić więcej.

    Damian Maligłówka, niezalezna.pl - 01.06.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©