ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8451

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
PROF. CHODAKIEWICZ W STARGARDZIE

Klub Gazety Polskiej w Stargardzie zaprasza na otwarte spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „Między Wisłą a Potomakiem”.

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godz. 16:00 w Klubie Garnizonowym. Tytułowa perspektywa „Między Wisłą a Potomakiem”, to unikalne ujęcie, w którym prof. Chodakiewicz poznaje i przedstawia Polskę i świat - jako ekspert polityki światowej, waszyngtoński „insider”, na co dzień prof. historii na renomowanej uczelni w Waszyngtonie, a pomimo tego jeden z najlepszych analityków stanu „duszy polskiej”. Wybór tekstów autora, w części opublikowanych wcześniej, w części nowych, opatrzony został specjalną przedmową autorstwa dr. hab. Sławomira Cenckiewicza.Marek Jan Chodakiewicz (ur. 1962 r.)

Profesor historii oraz szef Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki w Instytucie Polityki Światowej w Waszyngtonie. Doktorat uzyskał na Uniwersytecia Columbia w Nowym Jorku, a poza IWP wykładał lub wykłada również na University of Virginia i Loyola Marymount University w Los Angeles. W latach 2005-2010 był członkiem amerykańskiej prezydenckiej Rady Pamięci Holokaustu United States Holocaust Memorial Council, powołanym przez prezydenta George’a W. Busha.Jego zainteresowania badawcze obejmują następujące obszary: historia najnowsza Polski, stosunki polsko-żydowskie w XX wieku, geopolityka ze szczególnym uwzględnieniem obszaru państw byłego bloku sowieckiego, terroryzm, funkcjonowanie służb specjalnych, historia obrony wiary katolickiej i tradycyjnego porządku społecznego.

 

    md - 29.05.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©