ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8292

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Polska musi się obudzić"

Szczecin i całe Pomorze Zachodnie nie mogą być dłużej marginalizowane oraz sprowadzane do poziomu „zielonych płuc” Berlina. Ta polityka, która jest tu prowadzona, zasługuje na krótkie określenie: Jeden gigantyczny skandal”.                                                          
                                                                       
Jarosław Kaczyński, Szczecin 20 kwietnia 2012 r.

Ponad 700 osób przybyło w niedzielę 20 maja do auli Filharmonii Szczecińskiej na otwarte spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Stargard reprezentowała 50 osobowa delegacja sympatyków na czele z posłem Michałem Jachem.

Jarosław Kaczyński przybył do Szczecina około godziny 15. Najpierw w budynku siedziby PiS przy ul. Mickiewicza spotkał się z przedstawicielami zachodniopomorskich mediów regionalnych, w tym również ze Stargardu. Prezes ze spokojem odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy, przede wszystkim te dotyczące naszego regionu. – Po dojściu do władzy, a głęboko w to wierzę patrząc nie tylko na sondaże, powrócimy do wielu decyzji i strategicznych koncepcji służących rozwojowi nie tylko Szczecina ale i całego województwa – przyznał Jarosław Kaczyński. – Niestety, dziś co z przykrością muszę stwierdzić, ten region jest w sposób szczególny i celowy marginalizowany. I tą politykę trzeba jak najszybciej zmienić, przede wszystkim ze względu na polską rację stanu.
Chęć powołania i przywrócenia Ministerstwa Gospodarki Morskiej, pogłębienie toru wodnego Szczecin – Świnoujście, czy też rozbudowa turystyki to jedne z nielicznych, priorytetowych zadań, do których PiS zamierza wrócić po objęciu władzy. – Tu w tym miejscu był kiedyś największy port na Bałtyku – kontynuował prezes Kaczyński. – Tymczasem Niemcy robią wszystko, aby ich port w niedalekim Rostoku stale się rozwijał. Tak dłużej być nie może. Podobnie za wszelką cenę ratować trzeba elektrownię Dolna Odra.

Joachim Brudziński, który prowadził konferencję prasową, odniósł się szerzej do sytuacji w Dolnej Odrze. Przyznał dziennikarzom oraz Jarosławowi Kaczyńskiemu, że posłowie PiS, a w szczególności on jak i poseł Michał Jach, byli jedynymi parlamentarzystami, którzy aktywnie włączyli się w obronę elektrowni, zarówno poprzez osobiste uczestnictwo w nadzwyczajnych posiedzeniach rady miejskich Gryfina oraz interpelacje sejmowe. – Ta polityka, która jest obecnie uprawiana przez koalicyjny rząd Platformy Obywatelskiej zasługuje na krótkie określenie: Jeden gigantyczny skandal – podsumował ten wątek Jarosław Kaczyński.

Po spotkaniu z dziennikarzami Jarosław Kaczyński udał się na spotkanie z prezydentem Szczecina, po czym przybył do budynku Filharmonii Szczecińskiej. Wypełniona po brzegi sala przywitała prezesa PiS owacją na stojąco. – Marzę o wielkim Szczecinie i to nie jest marzenie oderwane od rzeczywistości – rozpoczął swoje emocjonalne przemówienie Jarosław Kaczyński. – Przy konsekwentnej polityce odbudowy gospodarki morskiej, przemysłu stoczniowego, całej infrastruktury to miasto może być piękniejsze i wreszcie nie będzie miastem oraz regionem marginalizowanym.

Prezes PiS przyznał, że w Polsce istnieje opcja polityczna, która ma solidny program budowy innego systemu, systemu opartego na budowie tak zwanej „ umowy społecznej”, którą odrzuciła Platforma Obywatelska, a także budowie polityki zagranicznej – Dziś niestety jest tak, że „Polski ogon macha europejskim psem” – przyznał z ubolewaniem Jarosław Kaczyński. – Dlatego też naszym zadaniem jest budowa wielkiego patriotycznego frontu. Polska musi się obudzić i to jest zadanie dla wszystkich patriotów.Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do bardzo ważnej kwestii związanej z niezależnością i pluralizmem mediów, jako bardzo ważnego ogniwa demokracji. Odpowiadał także na pytania z sali dotyczące między innymi śledztwa wokół katastrofy smoleńskiej oraz fatalnej kondycji polskiego szkolnictwa.

Zdjęcia autorstwa Tadeusza Surmy oraz Anny Rzepeckiej w fotogalerii

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 21.05.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©