ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8429

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargard pierwszy w województwie!

Symbolicznym przecięciem wstęgi w Stargardzie otwarto ulicę Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. To fragment ulicy na odcinku od Bramy Pyrzyckiej do placu św. Ducha. – Dziękuję serdecznie wszystkim, bez których ta inicjatywa nie doszłaby do skutku – powiedział w trakcie małej uroczystości poseł Michał Jach.

Podczas oficjalnego otwarcia ulicy Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego obecni byli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, a mianowicie grupa radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości na czele z przewodniczącym Wiesławem Masłowskim, wiceprezydent Rafał Zając, członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, oraz stargardzki parlamentarzysta z ramienia PiS Michał Jach. Poseł podziękował przede wszystkim przedstawicielom wszystkich ugrupowań stargardzkiej rady miejskiej, obecnym na uroczystości, za wkład włożony w realizację całego przedsięwzięcia oraz zrozumienie.
 

Byli wybitnymi patriotami

Ulica „Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego to efekt ogromnego zaangażowania i inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości w Stargardzie. Projekt w tej sprawie złożył klub Prawa i Sprawiedliwości, a podpisali go radni wszystkich ugrupowań. W trakcie głosowania zyskał poparcie niemal wszystkich radnych. W uzasadnieniu do podjętej uchwały wnioskodawcy napisali: „W dniu 10 kwietnia 2010 roku Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Ryszard Kaczorowski wraz z 94 osobami wchodzącymi w skład delegacji państwowej zginęli w największej katastrofie w dziejach Sił Powietrznych RP. Tragicznie zmarli w katastrofie pod Smoleńskiem Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Ryszard Kaczorowski byli wybitnymi patriotami. Poprzez swoją działalność oraz bezinteresowne zaangażowanie, w sprawy swojego kraju, odegrali kluczową rolę w drodze do odzyskania wolności. W uznaniu rozlicznych zasług Prezydentów na rzecz państwowości polskiej, praworządności, budowania na arenie międzynarodowej wizerunku solidarnej i dumnej Polski, nadanie nazwy ulicy imieniem Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego stanowić będzie wyraz szacunku dla dzieła ich życia. Mając na uwadze powyższe, podjęcie niniejszej uchwały uznaje się za uzasadnione.”
 


– Jestem ogromnie szczęśliwy z faktu, że Stargard jest pierwszym miastem naszego województwa,w którym uczczono w tak znaczący sposób ofiary katastrofy smoleńskiej i dwóch wybitnych Prezydentów – podsumował w trakcie oficjalnego otwarcia nowej ulicy poseł Michał Jach. - I co również istotne, zrobiono to wszystko ponad podziałami partyjnymi.
To doniosłe wydarzenie dla naszego miasta zauważyły również ogólnopolskie media. Informację podała między innymi Polska Agencja Prasowa, a za nią inne ogólnopolskie media.


Czytaj nas również      www.pis.szczecin.pl


                                                             

    md, fot. Tadeusz Surma - 15.05.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©