ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8328

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Radni przyjęli stanowisko w sprawie TV Trwam
Rada Powiatu Stargardzkiego zatwierdziła stanowisko, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec nie przyznania katolickiej TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

W sporządzonym dokumencie kierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji radni zwrócili się o podjęcie stosownych kroków w celu przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. - Brak TV Trwam na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej narusza zasady pluralizmu i sprawiedliwego dostępu do informacji, jest ograniczeniem wolności słowa i różnorodności programowej, krzywdzącym przede wszystkim odbiorców, którzy utożsamiają się z wartościami chrześcijańskimi – mówi Józef Stachowiak, który przewodniczył grupie radnych podpisujących się pod tym stanowiskiem.
Tym samym Rada Powiatu Stargardzkiego dołączyła do innych samorządów z kraju i naszego regionu, które wyraziły swój sprzeciw wobec nie przyznania Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie Telewizji Trwam na przygotowywanym multipleksie cyfrowym.
Radny Józef Stachowiak podkreśla, że wyeliminowanie TV Trwam z multipleksu, zmusi jej odbiorców do odpłatnego oglądania programu.  - Jest jeszcze kilka innych powodów, dla których tak wiele osób w Polsce staje w obronie TV Trwam – dodaje Józef Stachowiak. - Jest ona jedyną stacją telewizyjną w kraju, która nadaje transmisje wszystkich papieskich pielgrzymek, krajowych uroczystości religijnych, a w swoim programie ma codzienną modlitwę. Jest również jedynym programem, w którym poruszane są tematy całkowicie pomijane w innych mediach.
    md - 29.03.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©