ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8467

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Mamy ulicę Prezydentów RP w Stargardzie
Z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości w Stargardzie powstanie ulica „Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego”. Taką nazwę otrzyma fragment ulicy na odcinku od Bramy Pyrzyckiej do placu św. Ducha. 

Projekt w tej sprawie złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Podpisali go radni wszystkich ugrupowań. Głosowanie nad tym, by nadać odcinkowi ulicy od Bramy Pyrzyckiej do pl. Św. Ducha nazwę imion obu prezydentów, zmarłych tragicznie w katastrofie smoleńskiej było jednym z punktów obrad XVI sesji Rady Miejskiej. W jego wyniku 17 radnych było za przyjęciem uchwały,  2 zagłosowało przeciw, a 4 wstrzymało się. W uzasadnieniu do podjętej uchwały wnioskodawcy napisali: „W dniu 10 kwietnia 2010 roku Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Ryszard Kaczorowski wraz z 94 osobami wchodzącymi w skład delegacji państwowej zginęli w największej katastrofie w dziejach Sił Powietrznych RP. Tragicznie zmarli w katastrofie pod Smoleńskiem Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Ryszard Kaczorowski byli wybitnymi patriotami. Poprzez swoją działalność oraz bezinteresowne zaangażowanie, w sprawy swojego kraju, odegrali kluczową rolę w drodze do odzyskania wolności. W uznaniu rozlicznych zasług Prezydentów na rzecz państwowości polskiej, praworządności, budowania na arenie międzynarodowej wizerunku solidarnej i dumnej Polski, nadanie nazwy ulicy imieniem Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego stanowić będzie wyraz szacunku dla dzieła ich życia.  Mając na uwadze powyższe, podjęcie niniejszej uchwały uznaje się za uzasadnione.”
- W niedalekiej przyszłości na tej ulicy powstanie obelisk, wcześniej w rocznicę katastrofy posadzono dwa dęby, symbolizujące tragicznie zmarłych prezydentów – mówi Monika Kieliszak, szefowa klubu radnych PiS, która podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami, że planowane zmiany poza ustawieniem tabliczek nie skomplikują nikomu życia, ponieważ nikt nie mieszka przy tym odcinku ulicy.
Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. 
    md, fot. internet - 27.03.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©