ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8244

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Wyborczy sukces stargardzkiego PiS-u
Aż 4 swoich przedstawicieli będzie miał Stargard w zarządzie okręgu 41 Prawa i Sprawiedliwości. Na prezesa PiS w regionie szczecińskim wybrano ponownie posła Leszka Dobrzyńskiego.

Blisko 60 członków PiS ze Stargardu wybrało się na sobotnie wybory do władz okręgowych. W sumie do auli Pomorskiej Akademii Medycznej przybyło ponad 300 delegatów.  Kandydatami ze Stargardu w wyborach do władz zarządu okręgu byli Waldemar Sadoch, Paweł Grobelny oraz Ireneusz Rogowski. Z kolei Aleksandra Muszyńska ubiegała się o funkcję w komisji rewizyjnej. 
Zanim jednak doszło do głosowania wybrano członków poszczególnych komisji w tym komisji skrutacyjnej oraz uchwał i wniosków. Tu również Stargard miał swoich reprezentantów.
     
W dalszej części spotkania zebrani w auli PAM delegaci udzielili absolutorium odchodzącemu zarządowi. – PiS jest znaczącą partią w regionie i tak będzie dalej – przekonywał poseł Leszek Dobrzyński, który postanowił ponownie ubiegać się o funkcję szefa Okręgu nr 41 – Chciałbym podziękować wszystkim za owocną współpracę, choć dobrze wiemy, że wciąż mamy dużo do zrobienia.
Oczekiwanie na ostateczne wyniki wyborów wypełniło przyjęcie przez delegatów zjazdu dwóch uchwał. Pierwsza dotyczyła braku zgody wobec marginalizacji gospodarczej i ekonomicznej województwa przez rząd Donalda Tuska. Druga wyrażała swój sprzeciw w związku z rosnącą dyskryminacją Kościoła Katolickiego i nie udzielenia koncesji na krajowym multipleksie TV Trwam. Obie uchwały przyjęto jednogłośnie.
Około godziny 19 – tej podano ostateczne wyniki wyborów. Szefem okręgowych struktur PiS został ponownie Leszek Dobrzyński, który otrzymał 216 spośród 289 oddanych ważnych głosów. W 20 osobowym zarządzie znalazło się także 4 członków PiS ze Stargardu wyłonionych wcześniej w wyborach wewnętrznych: Waldemar Sadoch, Ireneusz Rogowski, Paweł Grobelny i Aleksandra Muszyńska. – To znakomita wiadomość, świadcząca nie tylko o naszej sile ale też i bardzo dobrej organizacji – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników poseł Michał Jach. – Mamy  swoich reprezentantów którzy, a jestem o tym przekonany, będą aktywnie uczestniczyć w spotkaniach zarządu, pracowitych, doświadczonych, ale też i młodych, którzy z pewnością wniosą powiew świeżości oraz dużo ciekawych pomysłów. 


Więcej zdjęć w fotogalerii. 
    md - 19.03.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©