ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8277

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Powstał Klub Gazety Polskiej w Stargardzie
W sali Domu Kultury Kolejarza odbyło się pierwsze zebranie założycielskie i wyborcze Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie. 

Blisko siedemdziesiąt osób uczestniczyło w pierwszym spotkaniu sympatyków Gazety Polskiej w Stargardzie. Na zebraniu obecni byli między innymi dziennikarka Gazety Polskiej Katarzyna Pawlak, poseł na Sejm RP Michał Jach oraz Paweł Piekarczyk, który urozmaicił spotkanie występem artystycznym.
Dziennikarka Gazety Polskiej nie ukrywała, że jest bardzo pozytywnie zaskoczona dużą frekwencją na spotkaniu. Odpowiadała też na pytania zgromadzonych odnośnie istoty funkcjonowania klubów GP - Celem działalności klubów "Gazety Polskiej", zgodnie ze statutem, jest wspieranie aktywności społecznej przede wszystkim na szczeblu lokalnym ale także ogólnokrajowym – przyznała dziennikarka. - Aktywność ta wyraża się choćby przez dbałość o interes narodowy, suwerenność państwa, krzewienie patriotyzmu, budowę państwa i społeczeństwa w oparciu o tradycyjne wartości wywodzące się z kultury chrześcijańskiej. Przeciwstawiamy się również wszelkim formom totalitaryzmu w życiu publicznym.

Wybory na przewodniczącego klubu oraz jego zastępców odbyły się w formie głosowania. Wygrał je Tadeusz Sowa, który od samego początku aktywnie włączył się w zainicjowanie i zawiązanie klubu GP Stargardzie. Jego zastępcą został Dominik Wolski zaś sekretarzem Anna Rzepecka.
- Jako klub będziemy otwarci na wszelkie inicjatywy obywatelskie, szczególnie na szczeblu lokalnym, skupione wokół takich wartości jak patriotyzm, wolność polityczna, poszanowanie historii i tradycji – powiedział Tadeusz Sowa. – Do Stargardu będziemy chcieli zapraszać także osoby znane z życia publicznego.Jak zapowiedział nowy przewodniczący klubu GP w Stargardzie pierwszą z zaproszonych osób ma być ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski.
    md - 12.03.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©