ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8735

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
To duży zakład pracy. Nie można go zlikwidować!
„Nie możemy dopuścić do jej likwidacji. Zamknięcie elektrowni Dolna Odra sprawi, że uzależnimy się od dostawców energii z Niemiec, co będzie dla nas bardzo niekorzystne” – przekonywał poseł Michał Jach podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie, poświęconej planom zamknięcia zakładu.
 

16 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gryfinie, w której na specjalne zaproszenie uczestniczyli posłowie PiS Michał Jach i Joachim Brudziński. W trakcie obrad poseł Michał Jach stanowczo i krytycznie odniósł się do projektu przedstawionego przez rząd, podobnie jak i wszyscy gryfińscy radni.

Ci jednogłośnie przyjęli apel do premiera Tuska oraz zachodniopomorskich samorządowców, by w szczególny sposób zainteresowali się losem Dolnej Odry. 
- To duży zakład pracy dający zatrudnienie mieszkańcom Gryfina i okolic – podkreślił w swoim wystąpieniu poseł Michał Jach. - Elektrownia jest także ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego naszego regionu i całego kraju. Najbliższa znajduje się w Wielkopolsce. Zamknięcie Dolnej Odry spowoduje uzależnienie się od dostawców energii z Niemiec, co jest bardzo dla nas niekorzystne. 
Z kolei poseł Joachim Brudziński dodał, że region Pomorza Zachodniego jest w coraz większym stopniu marginalizowany przez obecny rząd. - W naszym regionie nie ma już praktycznie żadnego przemysłu – przyznał Joachim Brudziński. - Najbardziej pożądanym zawodem staje się za to fryzjer, bo coraz częściej niemieckie emerytki korzystają z tych usług w Szczecinie.
Głos w burzliwej momentami dyskusji zabrał również burmistrz Gryfina, przedstawiciele związków zawodowych oraz radni miasta Gryfino. Ci ostatni, argumentując swój niepokój w sprawie zamknięcia  Dolnej Odry, powołują się na strategię Polskiej Grupy Energetycznej. Istnieje tam bowiem zapis, że w ciągu 18 lat w elektrowni Dolna Odra, która wchodzi w skład PGE, mają zostać wygaszone wszystkie bloki węglowe. Na nowe inwestycje brakuje już pieniędzy.
Poseł Michał Jach już od blisko 10 lat aktywnie współpracuje z  Zespołem Elektrowni Dolna Odra, uczestnicząc w rozwoju i rozbudowie przedsiębiorstwa oraz ochronie miejsc pracy jednego z największych zakładów w tym regionie. Stąd też zaproszenie stargardzkiego parlamentarzysty na sesję w Gryfinie, na którą poseł Michał Jach przybył przerywając w czwartek swój pobyt w Sejmie.

    md, foto www.gryfino.pl - 17.02.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©