ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8813

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Jach: "Mieszkania rodzinkowe to strzał w dziesiątkę"
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał wziął udział w uroczystym otwarciu mieszkania rodzinkowego dla 14 dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie.

W uroczystym otwarciu mieszkania rodzinkowego oprócz posła Michała Jacha udział wzięli między innymi starosta Waldemar Gil i członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, prezydent Stargardu Sławomir Pajor, przedstawiciele placówki z dyrektor Beatą Ślęzak na czele oraz oczywiście mali mieszkańcy domu. To już kolejne tego typu mieszkanie stworzone specjalnie dla maluchów w naszym mieście, ale nie ostatnie. Jeszcze w czerwcu br. zaplanowano oddanie do użytku następnego mieszkania rodzinkowego. Wówczas to zakończy się ostatecznie proces przenoszenia wszystkich wychowanków placówki ze starej siedziby mieszczącej się przy ul. Staszica. Zadanie utworzenia trzeciego mieszkania rodzinkowego przy ul. Piłsudskiego w Stargardzie zostało zrealizowane przede wszystkim ze środków budżetowych Starostwa Powiatowego, które przeznaczyło na ten cel 300 tysięcy złotych. 

 
Michał Jach:
Patrząc na uśmiechnięte twarze maluchów czuję i wiem, że inicjatywy w postaci mieszkań rodzinkowych to prawdziwy strzał w dziesiątkę. To świetny sposób na lepszy start w dorosłe życie oraz usamodzielnienie się wychowanków placówki, ale to przede wszystkim ciepła i rodzinna atmosfera, która przecież dzieciom w tym wieku jest bardzo potrzebna. Jako poseł będę wspierał wszelkie podobne inicjatywy zmierzające ku usamodzielnianiu się wychowanków domów dziecka w naszym regionie. Osobiście gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w to niełatwe przedsięwzięcie i trzymam kciuki za dalsze powodzenie tego jakże ważnego programu.
 
 

    md - 18.01.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©