ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8657

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Jach zabiera głos w Sejmie i pyta Ministra Skarbu

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Michał Jach zabrał głos w sprawie ostatnich wydarzeń wokół spółki KGHM. Stargardzki parlamentarzysta pytał Ministra Skarbu Mikołaja Budzanowskiego między innymi o to, co było tak naprawdę faktyczną przyczyną drastycznego spadku wartości spółki po expose Donalda Tuska oraz transakcjami poprzedzającymi wystąpienie premiera. 

Michał Jach, jest pierwszym parlamentarzystą z grona stargardzkich posłów obecnej kadencji, który zabrał głos na sejmowej mównicy. Podczas drugiego posiedzenia posłowie zajmowali się pierwszym czytaniem rządowego projektu o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej. Padło również szereg pytań bieżących, przede wszystkim w sprawie jednej z największych spółek należących do Skarbu Państwa.
- Cykl zdarzeń wokół spółki KGHM od czerwca jest bardzo zadziwiający – przyznał w swoim wystąpieniu Michał Jach. - Chciałbym zwrócić uwagę na taką dziwną kolejność następujących po sobie zdarzeń, ich tempo. Najpierw spadek wartości spółki o 20% od końca września, następnie ogłoszenie zarządu o zamiarze wykupu akcji, co spowodowało krótkie podbicie ceny, później oświadczenie premiera w czasie expose, które spowodowało znaczący spadek wartości tej spółki.
Panie Ministrze! Oczekiwałem odpowiedzi, oczekiwałem tego, że pan wyjaśni to wszystko, odpowie na pytania, a pan zajął się przede wszystkim oceną wiedzy mojego kolegi (Zbigniewa Kuźmiuka), jego umiejętności rozumienia zasad funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych. Chciałbym zapytać czy jest pan w stanie wyjaśnić zbieżność tych różnych przypadków wzrostu, spadku cen? Czy to jest li tylko przypadek, czy też jakaś zamierzona akcja? Bo z pańskich wypowiedzi absolutnie nic takiego nie wynikało.
Kilkugodzinna debata i dyskusja nie tylko wokół KGHM była bardzo burzliwa. Minister Skarbu zapewnił posłów, że wszystkimi transakcjami wokół spółki Skarbu Państwa przed expose premiera, wygłoszonym 18 listopada, zajmie się Komisja Nadzoru Finansowego, która przeprowadzi stosowną analizę. 
Tymczasem trzecie już posiedzenie Sejmu obecnej kadencji odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 grudnia.
Po powrocie z Sejmu stargardzki parlamentarzysta otworzy oficjalnie swoje biuro poselskie, które będzie się mieściło w budynku przy ul. Dworcowej 9 A. 
    md - 09.12.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©