ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8416

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Pracowite dni posła. Jach z Macierewiczem w Komisji Obrony Narodowej

Pracowite dwa dni czekają posła na Sejm Ziemi Stargardzkiej z ramienia PiS Michała Jacha. W czwartek i piątek - 17 i 18 listopada - posłowie będą wybierać między innymi sekretarzy Sejmu, członków Trybunału Stanu oraz dokonają wyboru składu osobowego komisji sejmowych. Wiadomo już, że Michał Jach będzie zasiadał w Komisji Obrony Narodowej.

W skład komisji weszło w sumie 28 posłów. Poseł ze Stargardu będzie zasiadał między innymi obok Antoniego Macierewicza, Ludwika Dorna i Mariusza Kamińskiego. 
Przed wyjazdem na dwudniowe posiedzenie parlamentu poseł Michał Jach wygasił swój mandat radnego sejmiku województwa. Miejsce posła elekta zastąpił inny kandydat PiS – Paweł Mucha z Gryfina.
Michał Jach był także gościem audycji radiowej PR Szczecin „Rozmowy pod krawatem”, w której to wypowiedział się między innymi na temat kontrowersji wokół budowy gazociągu Nord Stream. - Niezmiennie chcemy, by konsorcjum zakopało rurę tak, aby nie przeszkadzała dużym statkom zawijać do Świnoujścia - podkreślił Michał Jach. - Niemcy mówią, że jest to możliwe, biorą to pod uwagę, ale kiedy i w czy w ogóle to będzie, to nie ma przecież żadnej umowy, żadnego zobowiązania formalnego strony niemieckiego czy Nord Streamu, żeby przeprowadzić tą operację - zauważył Jach.
Michał Jach odniósł się także do sprawy zawiązania w Sejmie nowego klubu „Solidarna Polska” i tzw. „ ziobrystów” . - Błąd, a nie polityczna walka - zauważa poseł Michał Jach. - tak zwani "ziobryści" nie zyskują coraz większych wpływów wśród działaczy PiS w okręgu szczecińskim.
Jest już pewne, że biuro nowowybranego posła na Sejm Ziemi Stargardzkiej z ramienia PiS Michała Jacha, będzie mieściło się w budynku przy ulicy Dworcowej 9A. Jego dyrektorem zostanie Tadeusz Sowa, radny powiatowy, który podczas ostatniej kampanii do parlamentu był szefem sztabu wyborczego Michała Jacha.
    md - 17.11.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©