ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8646

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
POSEŁ ZE STARGARDU
Prezydent Stargardu Sławomir Pajor, ONZZ Solidarność 80, prof. Andrzej Zybertowicz, znany socjolog i były doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, to tylko nieliczne osoby, które poparły Michała Jacha, kandydata do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu.Stargardzianin Michał Jach kandyduje do Sejmu z listy PiS z bardzo wysokiego, trzeciego miejsca. Ale jak już wcześniej zdążył udowodnić miejsce na liście to nie wszystko. W 2005 r. otrzymał mandat posła, mimo że na liście był dopiero na szóstym miejscu. – Michał Jach jest gwarantem dynamicznego rozwoju Stargardu – mówił niedawno o kandydacie ze Stargardu Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. – Pamiętam, że zasiadając w Sejmie był bardzo zaangażowany w sprawy naszego regionu, całego Pomorza Zachodniego.Bardzo dobre zdanie o kandydacie ma również prezydent Stargardu Sławomir Pajor. - Michał Jach przejawiał dużą aktywność, włączając się w rozwiązywanie spraw dotyczących naszego miasta i regionu. Jestem przekonany, iż otrzymując od Państwa kolejny mandat zaufania będzie działał z równie dużym zaangażowaniem - rekomenduje włodarz Stargardu.Właśnie ta umiejętność pracy ponad podziałami została zauważona przez samych mieszkańców, działaczy lokalnych organizacji, stowarzyszeń i prezydenta Stargardu. Michałowi Jachowi, oprócz Sławomira Pajora, poparcia udzielili między innymi związkowcy z Solidarności 80. O Michale Jachu w samych superlatywach wypowiadał się też ostatnio podczas wizyty w Stargardzie, znany socjolog, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego prof. Andrzej Zybertowicz. – Głos na kandydata PiS będzie wyrazem prawdziwego interesu rozwojowego waszego regionu i całego kraju – przyznał socjolog.Na Jacha chcą głosować kolejarze, nauczyciele, emeryci i młodzież. – Każdego dnia otrzymuję wielu głosów wsparcia. To bardzo budujące – przyznaje Michał Jach. – Cieszę się, że tak wiele osób oraz przedstawicieli różnych środowisk postanowiło mi zaufać. Dla naszego województwa, regionu, powiatu i Stargardu jest jeszcze wiele do zrobienia.

40 interpelacji, setki interwencji i porad prawnika

To, co Jachowi udało się zrobić w Sejmie przez dwa lata kadencji i tak może budzić podziw i uznanie. Potwierdza to Wiesław Masłowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Stargardzie. -

- Michała znam od wielu lat i mogę zapewnić, że w Sejmie będzie naszym godnym reprezentantem - mówi przewodniczący. - Pamiętam jak zasiadając w parlamencie skutecznie zabiegał o pozyskanie 3,5 miliona złotych na doinwestowanie stargardzkiego szpitala. Nie można także pominąć działań Michała Jacha w kwestii pomocy dla pracowników upadłej firmy Elstar. Poza tym przyczynił się znacząco do tego, by poszerzyć obwodnicę stargardzką o drugi pas ruchu. Starał się też skutecznie o dofinansowanie piłkarskiej drużyny Juvenia i pozyskanie środków na działalność chóru Marii Pyry w tym znanej imprezy Stargard Gospel Days. To osoba, która potrafi działać na wielu płaszczyznach.Tylko w trakcie dwuletniej kadencji Michał Jach był autorem 40 interpelacji, 11 zapytań i kilkuset interwencji w sprawach obywateli. Jego biuro poselskie było otwarte dla wszystkich mieszkańców. Ogromną popularnością cieszyły się też bezpłatne porady prawnika w biurze poselskim posła Michała Jacha.Michał Jach jest aktualnie radnym wojewódzkim, wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Gruntownie wykształcony ekonomista biegle włada językiem angielskim. Na co dzień pełni funkcję dyrektora ds. ekonomicznych w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. - W Sejmie chciałbym zająć się sprawami gospodarczymi i rozwojem regionalnym – przyznaje. – Nie dopuszczę do prywatyzacji naszych szpitali. Sprzeciwiam się też odpłatności za drugi kierunek studiów. Zasiadając w ławach parlamentu będę aktywnie wspierał wszystkie działania mające na celu pozyskiwanie nowych inwestorów w specjalnej strefie ekonomicznej na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie Szczecińskim. Nowe zakłady to nowe miejsca pracy i rozwój gospodarczy miasta oraz regionu. Nie bez znaczenia są właśnie nowe miejsca pracy. Za rządów PiS tylko w ciągu dwóch lat przybyło ich ponad milion. W czasie 4 lat rządów Platformy ubyło ich 800 tys. Dlatego czas wreszcie na zmiany. Nie możemy dłużej płacić za błędy, których sami nie popełniliśmy.


Henryk Konieczny, przewodniczący ONZZ Solidarność 80


Popieramy kandydaturę Michała Jacha do Sejmu, ponieważ to wiarygodny, zaangażowany w sprawy Stargardu oraz regionu polityk. Zasiadając już wcześniej w ławach parlamentu skutecznie zabiegał o nasze interesy. Jego kompetencje i wykształcenie powinny być wykorzystane ponownie w pracach nowego Sejmu. To osoba wiarygodna, uczciwa, oddana prawicowym ideom. Stargard zasługuje właśnie na takiego posła. Gorąco polecam. Głos oddany na Michała Jacha nie będzie głosem zmarnowanym.

    md - 07.10.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©