ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8610

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Profesor Zybertowicz poparł Michała Jacha
"PiS różni się od wszystkich pozostałych partii w Polsce, tym że każda z nich jest podczepiona pod antyrozwojowe grupy interesów. PiS jest w przeciwieństwie do nich wyrazicielem interesu rozwojowego.” - przekonywał prof. Andrzej Zybertowicz podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Stargardu i jednocześnie poparł kandydaturę Michała Jacha do Sejmu.

W Domu Kultury Kolejarza odbyła się promocja książki prof. Andrzeja Zybertowicza "Pociąg do Polski, Polska do pociągu". Na spotkanie z wybitnym socjologiem przyszło wielu stargardzian, a sala DKK była wypełniona niemal po brzegi. Zybertowicz rozpoczął spotkanie wykładem na tematy bieżące, dotyczące ostatnich wydarzeń w kraju, a przede wszystkim trwającej kampanii. - Platforma mami nas dziś 300 miliardami złotych z Unii i chce pokazać, że tylko ona jest w stanie wynegocjować te pieniądze – mówił profesor Andrzej Zybertowicz. - Ale nie mówi, jak polepszyć sytuację emerytów i rencistów, skąd wziąć środki na podwyżki, choćby dla policjantów, czy też na usprawnienie kulejącej służby zdrowia. Przecież na pewno nie z tych funduszy. Platforma naśmiewa się ze zwykłych obywateli. Kłamała także na słynnych bilbordach głosząc napuszone hasło: „Nie róbmy polityki, budujmy szkoły”. A przecież to od rządu, czyli od polityków, zależy na co i w jaki sposób przeznacza się pieniądze z budżetu.

Autor książki odpowiadał także na wiele pytań uczestników tego spotkania. Wyraził również dużą aprobatę wobec działań posła ze Stargardu Michała Jacha, którego zdążył poznać już wcześniej. - To wartościowa postać, godna nie tylko zaufania ale kompetentna i bardzo zaangażowana w rozwój waszego regionu.
Po blisko dwugodzinnej debacie profesor Andrzej Zybertowicz podpisywał swoją ostatnio wydaną książkę „Pociąg do Polski, Polska do pociągu”, będącą zbiorem tekstów publicystycznych z ostatnich 10 lat o świecie, w którym żyjemy, o jego przypadłościach i o szansach jego naprawy.

    md - 02.10.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©