ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8789

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Wspólnie dla Polski. Wystrzałowa konwencja PiS.
Przedstawiciele i sympatycy stargardzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości, na czele z kandydatem do Sejmu RP Michałem Jachem, uczestniczyli w miniona sobotę w konwencji „PiS wspólnie dla Polski”, która miała miejsce w Sali Kongresowej.

W konwencji uczestniczyło ponad 3000 osób. Tłumnie zgromadzonych przywitali prowadzący poseł PiS Mariusz Kamiński i wiceszefowa Biura Prasowego PiS Ilona Klejnowska. Oprócz licznie zgromadzonych sympatyków i działaczy PiS w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 20 organizacji i stowarzyszeń z Maciejem Łopińskim (Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego), na czele. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, jako pierwsza, głos zabrała wiceprzewodnicząca Ruchu Społecznego im. śp. Lecha Kaczyńskiego dr Barbara Fedyszak-Radziejowska. Socjolog wspominała prezydenturę tragicznie zmarłego i zaapelowała o „wsparcie takiej formacji, która jest zdolna do wprowadzenia programu Lecha Kaczyńskiego w życie”. „Taką partią jest prawo i Sprawiedliwość” - zaznaczyła. Podkreśliła też konieczność upamiętnienia śp. Prezydenta, jego małżonki Marii oraz wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. „Mam nadzieję że Warszawa doczeka się pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich” - powiedziała
.Natomiast przewodniczący Ruchu Społecznego im. śp. Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński przybliżył wizję tragicznie zmarłego Prezydenta. Podkreślił konieczność „powrotu do ideałów Lecha Kaczyńskiego, który pomoże wyjść państwu polskiemu z kryzysu”. Zaznaczył, że depozytariuszem myśli politycznej i spuścizny ideowej śp. Prezydenta jest Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Będzie trzeba zaprosimy i Tuska"

„Mija 4 lata obecnych rządów i najwyższy czas zadać pytanie, czy system stworzony przez po służy Polsce, służy Polakom. Nie. Służy nielicznym, a mimo wszystko jest podtrzymywany i jak w soczewce skupiają się w nim wszystkie patologie” - rozpoczął swoje wystąpienie Prezes PiS. Podkreślił, że kolejne 4 lata nie mogą być okresem zawiedzionych nadziei, niewykorzystanych szans. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego w ciągu 4 lat rządów PO „Polska nie zbliżyła się do poziomu w pełni uzasadnionych aspiracji Polaków”.
„Nie pozwolimy sobie wmówić, że ten rząd na nic nie ma wpływu i za nic nie odpowiada. Bo jeśli za nic nie odpowiada, to za co bierze publiczne pieniądze?” - pytał Prezes PiS. Prezes PiS nawiązał także do propozycji złożonej przez Tuska PiS dot. serii debat w sprawach najważniejszych dla Polski. Jarosław Kaczyński poinformował, że powstaje ośrodek programowy Prawa i Sprawiedliwości. „Będziemy tam zapraszać panie i panów ministrów z tego rządu, żeby zdali sprawozdanie ze swoich praktyk. Będzie trzeba zaprosimy i Donalda Tuska” - podkreślił.

Czas na odważne decyzje

Konwencja zakończyła się podpisaniem przez Prezesa PiS oraz obecnych na sali przedstawicieli ponad 20 organizacji deklaracji „Wspólnie dla Polski. „Miało się żyć lepiej wszystkim. Donald Tusk w imieniu swego rządu i swojej partii obiecywał Polakom pracę w godnych warunkach i za godziwe wynagrodzenie. Obiecywał cud gospodarczy i sieć autostrad. Obiecywał, że emigranci wrócą do kraju, bo tu będą mieli pracę i wielkie szanse rozwoju. Obiecywał to wszystko jako reprezentant Rzeczypospolitej i w jej imieniu” – napisano w deklaracji. Sygnatariusze dokumentu konstatują, że obecny rząd pogłębia chaos i nie daje Polakom poczucia bezpieczeństwa. Podkreślają, że „w obliczu największej od lat tragedii narodowej, jaką była katastrofa smoleńska, państwo zawiodło i nie zdało egzaminu”.
- Jestem pod wrażeniem samej konwencji, jak i przemówienia Jarosława Kaczyńskiego – przyznaje Michał Jach, przewodniczący stargardzkich struktur PiS i jednocześnie kandydat do Sejmu z okręgu szczecińskiego. - Uważam, że podczas tego wystąpienia padło bardzo dużo ważnych i godnych uwagi słów. Polska potrzebuje dziś lidera z prawdziwego zdarzenia, który nie boi się trudnych wyzwań, nie ucieka od problemów, nie idzie na ustępstwa i nie udaje, że wokół nas nic złego się nie dzieje. Po prostu najwyższy już czas na odważne i konkretne decyzje.
    md, pis.org.pl - 22.08.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©