ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8337

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
PIS zbiera podpisy przeciwko prywatyzacji służby zdrowia
 Od kilku tygodni działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości zbierają podpisy wśród mieszkańców Stargardu przeciwko prywatyzacji służby zdrowia oraz najważniejszych gałęzi polskiego przemysłu.

Na karcie znajdują się dwa pytania: „Czy jesteś przeciw komercjalizacji i prywatyzacji publicznej służby zdrowia?” oraz „ Czy jesteś przeciw prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski.

- Jesteśmy zdania, że to przede wszystkim obywatele powinni zdecydować o przyszłości naszych szpitali – mówi Michał Jach przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. - Ustawa o działalności leczniczej, którą 10 maja tego roku podpisał prezydent powoduje, że samorządy będą dążyć do przekształcania szpitali publicznych w spółki prawa handlowego. A to sprawia, że jeśli samorząd nie przekształci jednostki w spółkę to będzie odpowiedzialny za jego zobowiązania i ich spłatę. Wszystko to odbije się w konsekwencji na pacjencie oraz na osobach najuboższych.
 
 Zdrowie nie jest na sprzedaż

W apelu dołączonym do list poparcia czytamy: "Przeciwstawiamy się liberalnemu podejściu do tematu służby zdrowia: „Masz pieniądze – płać. Nie masz – to Twój problem”. Zdrowie nie jest na sprzedaż. Pomoc państwa dla swoich obywateli w zakresie opieki zdrowotnej musi być jednym z priorytetów. Art.68 obowiązującej Konstytucji RP gwarantuje równy dostęp Obywatelom do świadczeń finansowanych ze środków publicznych.
Według działaczy PiS komercjalizacja, a później prywatyzacja państwowej służby zdrowia ograniczy dostęp dla obywateli części usług medycznych - tych mniej opłacalnych dla szpitali. Partia sporządzi też listę przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych, które nie powinny być prywatyzowane. W tym przypadku chodzi głównie o przedsiębiorstwa m.in. z sektora energetycznego, chemicznego, sieci transportu kolejowego i lotniska.
Sympatycy PiS w Stargardzie zebrali już ponad tysiąc głosów poparcia. Wypełnione karty z podpisami można jeszcze wrzucić do skrzynki przy biurze Prawa i Sprawiedliwości na ul. Dworcowej. Ostateczny termin zbierania podpisów mija 27 czerwca. Tego dnia można dostarczyć karty w biurze PiS w godzinach 17 - 18.
                                                                                                fot. www.kurier.szczecin.pl
    md - 25.06.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©